Noc Biologów
NOC BIOLOGÓW
w Piątek, 12 stycznia 2024

Wydział Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych

Uniwersytet Mikołaja Kopernika

Ul. Lwowska 1

87-100 Toruń

Program   szukaj    układ godzinowy    układ tabelaryczny

 Konkurs


CZASNAZWAWIEKSALAWOLNYCH/MIEJSCREZERWACJA

06:00-06:00

EUREKA! czyli wielkie odkrycia biologiczne


Link do wydarzenia: KLIKNIJ


Prowadzą: dr Dorota Nemecz, dr Akos Nemecz

Skąd się wzięło życie? Z czego zbudowane są organizmy? Co wywołuje choroby? Dlaczego rośliny są zielone? Jak działa organizm człowieka? Na te i wiele innych pytań, już od starożytności próbują odpowiedzieć naukowcy. Każde kolejne odkrycie przybliża nas do poznania i zrozumienia świata. Wciel się w swojego ulubionego naukowca i opowiedz nam o swoim fascynującym odkryciu, które przyczyniło się do zrozumienia życia na Ziemi! Nakręć 1-2 minutowy filmik i prześlij do nas. Najlepsze prace zostaną nagrodzone.

klasy 7-8 szkoły podstawowej, liceum

Bez ograniczeń

06:00-06:00

Tajemnice Życia


Link do wydarzenia: KLIKNIJ


Prowadzą: dr Anna Ciarkowska, dr Anna Hetmann

Lubisz rozwiązywać krzyżówki albo rebusy? W wolnych chwilach układasz gry słowne? Oglądając film lub czytając książkę zawsze znajdujesz rozwiązanie tajemnicy szybciej niż bohaterowie? Tym razem zamiast rozwiązywać zagadki zabaw się w ich twórcę. Stwórz własną zagadkę, która pomaga odkrywać Tajemnice życia i prześlij do nas razem z jej rozwiązaniem. Jak ma wyglądać ta zagadka? Jak sobie zażyczysz! Możesz ułożyć historię kryminalną, w której trzeba złapać złodzieja orzeszków, które wiewiórka zebrała sobie na zimę. Możesz ukryć na rysunku pięć jabłek do znalezienia przez wnikliwe oko obserwatora. Możesz ułożyć krzyżówkę, rebus, wszystko co przyjdzie Ci do głowy. Niech poniesie Cię fantazja! Najbardziej kreatywne i najlepiej wykonane prace zostaną nagrodzone.

klasy 1-8 szkoły podstawowej

Bez ograniczeń

06:00-06:00

Rośliny i zwierzęta NOCY


Link do wydarzenia: KLIKNIJ


Prowadzą: Grażyna Czeszewska-Rosiak, mgr Anna Walkowska, mgr Magdalena Wolska, mgr Michał Świdziński

Konkurs fotograficzny, w którym dzieci wykonują zdjęcia roślin produkujących w nocy tlen, ich obecność jest korzystna dla ludzi w pomieszczeniach sypialnianych, rośliny wykazujące aktywność nocą (kwitną, pachną); zwierzęta których główna aktywność odbywa się nocą (np. kot, jeż, nietoperz, chomik, ćma).

klasy 4-8 szkoły podstawowej, liceum

Bez ograniczeń

Nie

Odwiedzin: 4182154 | Ostatnia aktualizacja: 2023-12-01, 11:43  Copyright 2011 Wydział Biologii UAM w Poznaniu. Projekt i wykonanie: Rafał Bajaczyk brav

Pełną odpowiedzialność za organizację wydarzeń w ramach Nocy Biologów ponoszą lokalni organizatorzy akcji.