Noc Biologów
NOC BIOLOGÓW
w Piątek, 14 stycznia 2022

Wydział Biologii

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza

Ul. Umultowska 89

61-614 Poznań

Z ostatniej chwili...

  
2022-01-07
16:46

XI edycja NOCY BIOLOGÓW

 SZanowni Państwo, zachęcamy do przejrzenia programu tegorocznej edycji Nocy Biologów.
  
2021-12-06
18:18

XI edycja Nocy Biologów

 XI edycja 'Nocy Biologów' odbędzie się 14 stycznia 2022 roku.
Tytuł przewodni XI edycji 'Nocy Biologów' nawiązuje do Rezolucji Parlamentu Europejskiego z 6 czerwca 2021 roku na rzecz bioróżnorodności 2030 i brzmi: 'Różnorodność biologiczna: od genu po ekosystem'.
Planujemy tryb hybrydowy z zajęciami w wersji online na platformie Teams oraz zajęciami stacjonarnymi, które przeprowadzimy na naszym Wydziale zgodnie z zasadami przyjętymi w związku z pandemią COVID-19.
  
2021-01-08
08:32

Do uczestników warsztatów

 Linki do warsztatów, na które zarezerwowaliście miejsce zostaną rozesłanie 30 min. przed początkiem zajęć na adresy e-mailowe, które podaliście przy rejestrowaniu swojego udziału. Instrukcja logowania do MS Teams znajduje sie w zakładce 'Do pobrania'
  
2021-01-06
15:49

Instrukcja logowania do platformy MS Teams, na której bedą odbywać się zajęcia

 W zakładce 'Do pobrania' znajduje się plik z 'Instrukcją do logowania'. Tam zajdziesz wszystkie niezbędne informacje, aby skutecznie dotrzeć na zajęcia.
  
2020-12-28
19:21

Uczestnictwo w zajęciach !!!

 Szanowni Państwo,
uruchomiliśmy rejestrację na warsztaty na stronie link, pod kotem Wydziału Biologii UAM. Wymogiem przy rejestracji jest podanie swojego adresu e-mail (każdy indywidualnie, nie może być zbiorowego adresu e-mailowego, tak jak w poprzednich latach), aby można było do Państwa wysłać link do zajęć (warsztaty, konkursy). Natomiast przy zajęciach bez rejestracji (wykłady) pojawi się link, po kliknięciu którego będzie można uczestniczyć w wydarzeniu. Każdy wykład będzie mogło wysłuchać 250 osób.
  
2020-12-27
17:49

Rejestracja

Szanowni Państwo,

po Świętach Bożego Narodzenia uruchomimy rejestrację na warsztaty. Wymogiem będzie podanie adresu e-mail, aby można było do Państwa wysłać link do zajęć. Natomiast przy zajęciach bez rejestracji pojawi się link, po kliknięciu, którego będzie można uczestniczyć w wydarzeniu.
  
2020-12-04
19:09

X edycja 'Nocy Biologów' już 08.01.2020 roku

 Szanowni uczestnicy 'Nocy Biologów' zapraszamy serdecznie na X edycję 'Nocy Biologów'. Bezpośrednie spotkanie na Wydziale Biologii UAM niestety nie jest aktualnie możliwe. Dlatego też, proponujemy skromniejszą jubileuszową edycję „Nocy Biologów” online.
Hasło tegorocznej 'Nocy Biologów' brzmi „CZŁOWIEK I MIKROORGANIZMY”.
Tematyka tegorocznej edycji obejmuje zagadnienia związane z mikroorganizmami w szerokim aspekcie, m.in. ich charakterystyki i funkcjonowania, symbiontów i patogenów roślin, grzybów, zwierząt oraz człowieka, epidemii. Hasło tegorocznej „Nocy Biologów” dotyczy także mikroorganizmów stosowanych w medycynie, rolnictwie, przemyśle, ochronie środowiska i generalnie ich wpływu na różne aspekty życia człowieka i jego środowiska.
Będą poruszane również i inne, równie ciekawe zagadnienia biologiczne. Jak zawsze będzie ciekawie, różnorodnie i naukowo.
  
2020-02-26
14:58

WYNIKI KONKURSU NA NAJCIEKAWIEJ PRZEPROWADZONE ZAJĘCIA PODCZAS IX EDYCJI 'NOCY BIOLOGÓW'

 Nagrody Dziekana Wydziału Biologii Prof. dr hab. Przemysława Wojtaszka w wysokości 500 zł otrzymują:
1) Sekcja Antropologiczna KNP za zajęcia 'Szkielet i co dalej ...'
2) Sekcja badania Bezkręgowców za zajęcia 'Ślimaki w ochronie przyrody - jak mięczaki pomagają chronić środowisko'
3) Sekcja in Vitro KNP za zajęcia 'Akcja mikropropagacja - na ratunek roślinom mięsożernym'
SERDECZNIE GRATULUJEMY NAGRODZONYM !!!
UCZESTNIKOM NOCY BIOLOGÓW DZIĘKUJEMY ZA POŚWIĘCONY CZAS I ODDANIE GŁOSÓW NA ZAJĘCIA, KTÓRE PODOBAŁY SIĘ NAJBARDZIEJ
  
2020-01-09
21:48

CIESZYMY SIĘ NA SPOTKANIE Z PAŃSTWEM !!!

 Szanowni Państwo🌹🌹🌹,
⌚️tylko kilkanaście godzin dzieli nas od spotkania na Wydziale Biologii na imprezie 'Noc Biologów'.
Życzymy wszystkim szczęśliwej podróży do Poznania.🌞🌞
Przypominamy, że w godzinach 15-18 w naszym mieście są bardzo duże korki. Prosimy zaplanować tak podróż, aby zdążyć na godzinę 16:00 na pierwsze zajęcia 🚌
  
2020-01-01
18:26

Nowe zajęcia! ZAPRASZAMY

 Bezpieczna komunikacja pomiędzy człowiekiem a psem

Prowadzą: Pracownia Ekologii Populacyjnej: Zuzanna Ogrodowczyk; prof. UAM dr hab. Lechosław Kuczyński

Zrozumienie tego co mówi do nas pies jest podstawą bezpiecznej relacji między właścicielem a czworonogiem.
Podczas wykładu z elementami warsztatowymi oprócz nauki psich sygnałów, uczestnicy nauczą się tego jakie czynności wykonywane przez nas ludzi są dla psa przyjazne, a jakie mogą spowodować wyzwolenie reakcji agresywnej.
Poza tym zostanie poruszona kwestia tego jak zachowywac się przy kontakcie z potencjalnie niebezpiecznym psem.
  
2019-12-09
15:56

ZAPRASZAMY na Noc Biologów

 Szanowni Państwo,
14.12. po korekcie na pewno pojawią się wolne miejsca na warsztaty. Jesteśmy również w trakcie przygotowywania dodatkowych propozycji. Proszę śledzić naszą stronę.
  
2019-12-05
15:29

PROGRAM NOCY BIOLOGÓW 2020

  Szanowni Państwo, jutro tj. 06. grudnia 2019 roku na stronie Nocy Biologów pod adresem link zostanie zamieszczony program dziewiątej edycji Nocy Biologów, która odbędzie się 10 stycznia 2020 roku na Wydziale Biologii Uniwersytety im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Do niedzieli (08.12.2019) do godzin wieczornych będziecie mogli Państwo zapoznać się z “Programem Nocy Biologów”. Następnie zostanie włączona możliwość rezerwowania zajęć. Proszę pamiętać o tym, że aby zarezerwować miejsca na zajęcia trzeba utworzyć konto e-mailowe na stronie NB. Dotyczy to osób, które jeszcze nie mają konta. Można to zrobić wcześniej. Wszystkie informacje o tym jak można założyć konto znajdują się na stronie NB. Po dokonaniu rezerwacji przez Państwa prosimy o dostosowanie się do poniższych zasad, o których pisaliśmy wcześniej.
1. Rejestrowania uczestników tylko na te zajęcia, które są do nich adresowane. Przy każdej aktywności jest podany wiek uczestników, dla których przygotowano dany wykład czy warsztaty. Nieprzestrzeganie tej zasady będzie skutkowało anulowaniem rezerwacji.
2. Wysłania informacji e-mailem, do koordynatorów Nocy Biologów, jeśli nie udało się Państwu zarejestrować na wybrane zajęcia. W miarę możliwości będziemy prosić wykładowców o dodanie kolejnych zajęć lub zaproponujemy Państwu inne.
3. Po dokonaniu rezerwacji, w ciągu kolejnych pięciu dni (do 14.12.2019r.), prosimy Państwa o przesłanie, do koordynatorów Nocy Biologów, e-mailem, potwierdzenia udziału w wybranych zajęciach z podaniem liczby uczestników. Brak potwierdzenia będzie skutkował anulowaniem rezerwacji. Decyzja ta jest podyktowana naszym doświadczeniem z lat poprzednich. Niejednokrotnie, bowiem, miejsca na zajęciach były blokowane internetowo, aż do momentu rozpoczęcia imprezy, po czym rezerwujące je osoby, były nieobecne. Zdecydowanie chcemy uniknąć takich sytuacji, ponieważ wiele osób, które chętnie uczestniczyłyby w danych zajęciach nie mogło z nich skorzystać, a dodatkowo prowadzący byli zawiedzeni brakiem słuchaczy.
4. Na tydzień przed imprezą prosimy Państwa o aktualizację liczby uczestników, tym razem już bezpośrednio przez konta, które służyły do dokonania rezerwacji.

Bardzo prosimy o współpracę.

Z wyrazami szacunku,
Joanna Ziomek, Magdalena Krzesłowska
  
2019-11-04
10:42

Noc Biologów 2020

 Szanowni Państwo,

Zapraszamy serdecznie na dziewiątą edycję imprezy edukacyjnej „Noc Biologów”, która odbędzie się 10.01.2020 roku, w Poznaniu, na Wydziale Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza (ul. Uniwersytetu Poznańskiego 6), w godzinach od 16:00-22:00 oraz na terenie Ogrodu Botanicznego UAM (ul. J. H. Dąbrowskiego 165) w godzinach 10:00-15:00 . Ponadto zajęcia „Nocy Biologów” odbędą się również na terenie Poznańskiego ZOO oraz w Poznańskich Instytutach Badawczych (Instytut Genetyki Człowieka PAN; Instytut Chemii Bioorganicznej PAN). Informację, jaki będzie program tegorocznej imprezy w poszczególnych instytucjach znajdziecie Państwo na stronie internetowej: link, klikając ikonę odpowiedniego „czarnego kota”.

Hasło tegorocznej imprezy brzmi „Globalne zmiany środowiska”.

Na Wydziale Biologii rozpoczęliśmy przygotowania programu imprezy, który przedstawimy Państwu na początku grudnia, tak aby proces rejestracji zakończyć przed Świętami Bożego Narodzenia. Bardzo zależy nam, aby jak najwięcej uczniów, z różnych szkół, mogło skorzystać z naszej oferty. Chcemy też uchronić się przed stresującymi niespodziankami. Dlatego prosimy Państwa o przestrzeganie kilku nowych zasad:
1. Rejestrowania uczestników tylko na te zajęcia, które są do nich adresowane. Przy każdej aktywności jest podany wiek uczestników, dla których przygotowano dany wykład czy warsztaty. Nieprzestrzeganie tej zasady będzie skutkowało anulowaniem rezerwacji.
2. Wysłania informacji e-mailem, do koordynatorów Nocy Biologów, jeśli nie udało się Państwu zarejestrować na wybrane zajęcia. W miarę możliwości będziemy prosić wykładowców o dodanie kolejnych zajęć lub zaproponujemy Państwu inne.
3. Po dokonaniu rezerwacji, w ciągu kolejnych pięciu dni, prosimy Państwa o przesłanie, do koordynatorów Nocy Biologów, e-mailem, potwierdzenia udziału w wybranych zajęciach z podaniem liczby uczestników. Brak potwierdzenia będzie skutkował anulowaniem rezerwacji. Decyzja ta jest podyktowana naszym doświadczeniem z lat poprzednich. Niejednokrotnie, bowiem, miejsca na zajęciach były blokowane internetowo, aż do momentu rozpoczęcia imprezy, po czym rezerwujące je osoby, były nieobecne. Zdecydowanie chcemy uniknąć takich sytuacji, ponieważ wiele osób, które chętnie uczestniczyłyby w danych zajęciach nie mogło z nich skorzystać, a dodatkowo prowadzący byli zawiedzeni brakiem słuchaczy.
4. Na tydzień przed imprezą prosimy Państwa o aktualizację liczby uczestników, tym razem już bezpośrednio przez konta, które służyły do dokonania rezerwacji.

Z wyrazami szacunku,

Koordynatorki „Nocy Biologów”:
dr hab. prof. UAM Joanna Ziomek, dr hab. prof. UAM Magdalena Krzesłowska

Adresy internetowe: Joanna Ziomek: jziomek@amu.edu.pl; Magdalena Krzesłowska: magdak@amu.edu.pl
  
2019-10-30
13:01

NOC BIOLOGÓW 2020

 Dziewiąta edycja 'Nocy Biologów' odbędzie się 10.01.2020 roku.
  
2019-01-22
14:16

Wyniki 'Konkursu na opinię'

 Pierwsze miejsce - X Liceum Ogólnokształcące im. Przemysła II - nagroda 'Biologia Campbella'
Dwa równorzędne drugie miejsca:
- ZSP Lenartowice 59 - nagroda 'Anatomia człowieka'
- Szkoła Podstawowa nr 9 im. Jana Pawła II w Ostrowie Wielkopolskim - nagroda 'Anatomia człowieka'
Gratulujemy Laureatom !!!
  
2019-01-12
22:18

Podziękowania !!!

 SzanownI Państwo🙂
Ósma edycja 'Nocy Biologów' już za nami. Dziękujemy, że odwiedziliście nas 11 stycznia. Mamy nadzieję, że zaproponowane zajęcia spełniły Wasze oczekiwania.😁
Do zobaczenia za rok 🌹

  
2019-01-10
22:09

SZANOWNI PAŃSTWO

 Osoby prowadzące warsztaty, laboratoria oraz wolontariusze odpowiedzialni za sale wykładowe bedą dysponowali listami z liczbą zgłoszonych osób i danymi zgłaszajacego. Proszę podejść i potwierdzić swoje przybycie.🌹
  
2019-01-10
11:09

SPOTYKAMY SIĘ JUTRO NA WYDZIALE BIOLOGII !!!

 SZANOWNI PAŃSTWO 🙂
Już jutro spotykamy się na Nocy Biologów. Rano w Ogrodzie Botanicznym, po południu na Wydziale Biologii na Kampusie Morasko.💥
Proszę wziąć pod uwagę warunki atmosferyczne oraz popołudniowe korki w Poznaniu, część zamkniętych ulic czy mostów (proszę sprawdzić na linkn) 🎋
Na Wydziale będzie do dyspozycji szatnia pod nadzorem i bar, gdzie będzie można coś zjeść i wypić (oczywiście bezalkoholowego😉).
Życzymy szczęśliwej podróży i do zobaczenia 🐘
  
2019-01-08
20:09

WOLNE MIEJSCA !!!

 Kolejne wolne miejsca:
💥28 miejsc - warsztaty - 16:00-17:30 - Zdrowe za-barwienie,
💥1 miejsce - warsztaty - 17:30-19:00 - Czy boisz się roztoczy?
💥6 miejsc - warsztaty - 19:30-21:00 - Mieszkając pod wodą: czyli jak działa zdrowe jezioro,
💥12 miejsc - wykład - 16:00-16:45 - Ewolucja a zdrowie człowieka,
💥23 miejsca - 16:00-16:45 - Hormeza radiacyjna - czy małe dawki promieniowania są szkodliwe?
💥8 miejsc - wykład - 17:00-17:45 - Czy chimery istnieją naprawdę,
💥15 miejsc - wykład - 17:00-17:45 - Winne czy niewinne mitochondria? Organelle w zdrowiu i chorobie,
💥29 miejsc - wykład - 17:00-17:45 - Zakażona żywność zagrożeniem dla zdrowia i życia człowieka,
💥69 miejsc - wykład - 18:00-18:45 - Uzdrowienie fauny Parku Narodowego Gorongosa,
💥13 miejsc - wykład - 18:00-18:45 - Jesteśmy tacy jakie są nasze wspomnienia. O wpływie traumy i stresu na rozwój i zdrowie człowieka,
💥19 miejsc - 20:00-20:30 - Przeciwciała monoklonalne i ich wykorzystanie w terapii stwardnienia rozsianego,
💥1 miejsce - wykład - 20:00-20:45 - Kryminalistyka - nowe technologie analizy DNA i RNA,
💥19 miejsc - wykład - 21:00-21:45 - Kwitnąca woda - o wpływie sinic na nasze zdrowie.
ZAPRASZAMY !!!
  
2019-01-07
22:45

KOREKTY ZGŁOSZEŃ CAŁY CZAS TRWAJĄ !!!

 Możesz zarezerwować jeszcze:
10 miejsc na warsztat - 19:30-21:00 Mieszkając pod wodą: czyli jak działa zdrowe jezioro,
5 miejsc na warsztat - 20:00-21:00 - Poznajemy muszle-warsztaty plastyczne dla dzieci,
10 miejsc na wycieczkę - 16:05-17:50 - Wydział Biologii dla ciekawych,
25 miejsc na wykład - 16:00-16:45 - Hormeza radiacyjna - czy małe dawki promieniowania są szkodliwe?
23 miejsca na wykład - 17:00-17:45 - Czy chimery istnieją naprawdę,
69 miejsc na wykład - 18:00-18:45 - Uzdrowienie fauny Parku Narodowego Gorongosa,
19 miejsc na wykład - 20:00-20:30 - Przeciwciała monoklonalne i ich wykorzystanie w terapii stwardnienia rozsianego
5 miejsc na wystawę - 20:00-20:45 - Wystawa roślin tropikalnych ze zbiorów zielnikowych Profesora Stanisława Lisowskiego
ZAPRASZAMY SERDECZNIE !!!
  
2019-01-06
13:15

Zostały jeszcze miejsca na warsztaty i wykłady:

 4 miejsca - 19:00-20:00 - Poznajemy muszle-warsztaty plastyczne dla dzieci,
1 miejsce - 21:00-22:00 - Poznajemy muszle-warsztaty plastyczne dla dzieci,
15 miejsc - 16:05-17:50 - Wydział Biologii dla ciekawych,
1 miejsce - 17:55-19:40 - Wydział Biologii dla ciekawych,
23 miejsca - 17:00-17:45 - Czy chimery istnieją naprawdę,
69 miejsc - 18:00-18:45 - Uzdrowienie fauny Parku Narodowego Gorongosa,
19 miejsc - 20:00-20:30 - Przeciwciała monoklonalne i ich wykorzystanie w terapii stwardnienia rozsianego,
1 miejsce - 19:00-19:45 - Wystawa roślin tropikalnych ze zbiorów zielnikowych Profesora Stanisława Lisowskiego.
  
2019-01-05
22:08

TO KOLEJNA KSIĄŻKA, KTÓRĄ MOŻNA WYGRAĆ W KONKURSIE

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W 'KONKURSIE NA OPINIĘ'
  
2019-01-05
21:59

ZAPRASZAMY !!!

Zapraszamy do udziału w 'Konkursie na opinie', skierowanym do grup zorganizowanych z opiekunem uczestniczących w tegorocznej Nocy Biologów na Wydziale Biologii. Udział jest bardzo prosty i składa się z trzech elementów, grupa powinna:

1. wymienić w jakich zajęciach brała udział i wytypować te najciekawsze,

2. napisać opinię dlaczego właśnie te zajęcia były najlepsze [max A4],

3. zaproponować hasło dla przyszłorocznej edycji 'Nocy Biologów'.

Opinie należy wraz z danymi grupy oraz adresem [teleadresowym i mailowym opiekuna/szkoły] wrzucić do oznaczonej urny przy 'Stanowisku Promocyjnym' przy opuszczeniu budynku.

Komisja w przeciągu tygodnia od Nocy wbierze trzech laureatów, których poinformuje mailowo, ogłosi wyniki na facebooku i prześle książki na podane adresy.
  
2019-01-04
23:10

TAK JAK INFORMOWALIŚMY NA POCZĄTKU W OSTATNIM TYGODNIU POJAWIĄ SIĘ WOLNE MIEJSCA NA WARSZTATACH:

 • 2 miejsca - 17:00-17:30 - Metody analityczne wykorzystywane w medycynie

• 5 miejsc - 17:00-17:45 - Oddech życia
• 6 miejsc - 17:00-17:45 - Szkielet - i co dalej?
• 1 miejsce - 17:00-19:30 - Czy boisz się roztoczy?
• 10 miejsc - 17:45-19:00 - Zdrowie na czterech łapach
• 6 miejsc - 19:00-20:00 - Poznajemy muszle - warsztaty plastyczne dla dzieci
• 12 miejsc - 19:00-20:30 - Witaminy i Światło
• 2 miejsca - 19:00-20:30 - Rośliny lecznicze w kulturach in vitro
• 6 miejsc - 19:00-20:30 - CSI I - Kryminalna Zagadki Wydziału Biologii - entomologia sądowa
• 5 miejsc - 19:15-20:45 - Lód topnieje w ludzkiej dłoni - o antropogenicznych zagrożeniach dla kriosfery
• 5 miejsc - 19:30-20:45 - Co nas gryzie i co z tego wynika?
• 1 miejsce - 20:45-22:00 - Co nas gryzie i co z tego wynika?
• 4 miejsca - 19:30-20:30 - Glony - suplementy dla zdrowia i urody
• 8 miejsc - 19:30-21:00 - Eko-ewolucyjne kalambury
• 5 miejsc - 20:00-22:00 - Gdy dom zmienia się w dym - dramatyczne skutki literówek
• 6 miejsc - 20:45-21:45 - Tajniki ptasiego zdrowia
  
2019-01-04
06:16

WOLNE MIEJSCA !!!

 WARSZTATY - WOLNE MIEJSCA !!!
🐌19:00-20:00 - Poznajemy muszle-warsztaty plastyczne dla dzieci - 10 miejsc
🐌 21:00-22:00 - Poznajemy muszle-warsztaty plastyczne dla dzieci - 1 miejsce
🌺 19:00-20:30 - Rośliny lecznicze w kulturach in vitro - 5 miejsc
💥 19:30-21:00 - Eko-ewolucyjne kalambury - 8 miejsc
🔤 20:00-22:00 - Gdy dom zmienia się w dym - dramatyczne skutki literówek - 5 miejsc
🙄 20:15-21:15 - Wysil swoje neurony! - 1 miejsce
🎋 19:00-19:45 - Wystawa roślin tropikalnych ze zbiorów zielnikowych Profesora Stanisława Lisowskiego - 1 miejsce

SĄ MIEJSCA RÓWNIEŻ NA WYKŁADY. INFORMACJA W PROGRAMIE


  
2018-12-28
23:04

WOLNE MIEJSCA !!!!

 WOLNE MIEJSCA NA WARSZTATY 🎉
🦋 4 WOLNE MIEJSCA NA 17:00-17:45 - Chcę żyć zdrowo więc piję i odżywiam się prawidłowo,
🐦 6 MIEJSC NA 18:15-19:15 - Tajniki ptasiego zdrowia,
☘️ 4 MIEJSCA NA 18:15-19:15 - GLONY - suplementy dla zdrowia i urody,
🐘 8 MIEJSC NA 19:30-21:00 - Eko-ewolucyjne kalambury,
🦇 5 MIEJSC NA 20:00-22:00 - Gdy dom zmienia się w dym - dramatyczne skutki literówek,
🐟 1 MIEJSCE NA 20:00-20:45 - Nawyki codzienności,
🐞 5 MIEJSC NA 20:15-21:15 - Wysil swoje neurony!,
🐌 1 MIEJSCE NA 21:00-22:00 - Poznajemy muszle-warsztaty plastyczne dla dzieci,
🦜 5 MIEJSC NA 17:55-19:40 - Wydział Biologii dla ciekawych.
PONADTO SĄ RÓWNIEŻ WOLNE MIEJSCA NA WYKŁADY 🙂
  
2018-12-27
23:35

WOLNE MIEJSCA !!!!

 Pojawiły się wolne miejsca !!! 🍀
👍20:15-22:00 - IDŹ DO LASU. Śpiewamy piosenki przyrodnicze - dla zdrowia;
👍17:00-17:45 - Chcę żyć zdrowo więc piję i odżywiam się prawidłowo,
👍 17:55-19:40 - Wydział Biologii dla ciekawych,
👍 17:00-17:45 - Czy chimery istnieją naprawdę,
👍 17:00-17:45 - Zakażona żywność zagrożeniem dla zdrowia i życia człowieka,
👍 18:00-18:45 - Uzdrowienie fauny Parku Narodowego Gorongosa,
👍 18:00-18:55 - Czy immunoterapia nowotworów jest przyszłością onkomedycyny? Rozważania tutoringowe,
👍18:15-19:15 - Tajniki ptasiego zdrowia,
👍 18:15-19:15 - GLONY - suplementy dla zdrowia i urody,
👍 18:15-19:05 - Zdrowy tryb życia badaczy syberyjskich ryjówek i gryzoni,
👍 19:00-20:00 - Rak piersi - jak skutecznie z nim walczyć? Osiągnięcia biologii i medycyny,
👍 19:00-19:45 - Foki vs człowiek ( ?Phoca vs Homo sapiens). Kto komu szkodzi?,
👍 19:00-19:45 - Wystawa roślin tropikalnych ze zbiorów zielnikowych Profesora Stanisława Lisowskiego,
👍 19:05-19:50 - Wpływ drobnoustrojów kolonizujących przewód pokarmowy na zdrowie człowieka,
👍 19:30-21:00 - Eko-ewolucyjne kalambury,
👍 19:30-21:00 - Pajęczaki i ich wpływ na zdrowie,
👍 20:00-22:00 - Gdy dom zmienia się w dym - dramatyczne skutki literówek,
👍 20:00-20:45 - Nawyki codzienności,
👍 20:00-20:30 - Przeciwciała monoklonalne i ich wykorzystanie w terapii stwardnienia rozsianego,
👍 20:15-21:15 - Wysil swoje neurony!


  
2018-12-25
16:47

ZAPRASZAMY !!!

 Zapraszamy serdecznie na zajęcia nie objęte rezerwacją. Są równie interesujące!!! Będą żywe zwierzęta !!!:
17:00-20:00 - Kawiarenka Gier,
16:00-21:00 - Biomonitoring - małże jako wskaźniki zanieczyszczenia wody,
16:00-21:00 - Toksyny, które leczą,
16:00-21:00 - Poznańskie ZOO,
16:00-21:40 - Wodne eksperymenty,
16:00-22:00 - Nasi ssaczy przyjaciele,
16:00-22:00 - Mykoryzator,
16:00-21:00 - Czy masz peHa?,
16:30-21:00 - Świat nurka: co się dzieje z jego ciałem pod wodą,
16:30-21:00 - Projekt Przypinka,
17:00-21:00 - Drugie życie plastiku,
16:00-17:00 - Wycieczka po bibliotece połączona z wystawą książek o zdrowiu,
20:00-20:45 - W zdrowym ciele, zdrowy duch - o roli serotoniny i melatoniny w organizmie człowieka;
16:00-22:00 - Owady i ich różnorodność - warunkiem prawidłowego funkcjonowania ekosystemów,
16:00-22:00 - Zwierzęta egzotyczne w prywatnych hodowlach,
16:00-22:00 - Wystawa: Muszle-kolekcja prywatna i gwasze autorskie Profesora Andrzeja Samka,
16:00-22:00 - Odwodniony nie jesteś sobą - sprawdź zawartość wody w swoim organizmie.
TO SUPER SPĘDZONY CZAS W PIERWSZE POPOŁUDNIE FERII ZIMOWYCH 🙂
  
2018-12-20
17:30

Konkursy

 Zapraszamy studentów i pracowników uczestniczących w VIII edycji 'Nocy Biologów' do udziału w konkursie na najciekawsze przebranie związane z hasłem tegorocznej imprezy 'Biologia dla Zdrowia'. Na czele komisji oceniającej Dziekan Wydziału Biologii!!! Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!!

Zapraszamy wszystkich uczestników do konkursu na napisanie tekstu piosenki przyrodniczej. Najlepsze teksty zostaną zaprezentowane podczas koncertu piosenki przyrodniczej 'IDŹ DO LASU. Śpiewamy piosenki przyrodnicze - dla zdrowia'
Regulamin konkursu na stronie Wydziału Biologii: link
  
2018-12-20
16:03

Aktualności !!!

 Aktualnie mamy jeszcze:
14 miejsc na warsztat 17:15-18:30 - Życie przed i po mastektomii,
5 miejsc - 20:00-22:00 - Gdy dom zmienia się w dym - dramatyczne skutki literówek
4 miejsca - 20:00-21:15 - Czego o zdrowiu i higienie mogą nauczyć nas błonkówki?,
15 miejsc - 17:00-17:45 - Czy chimery istnieją naprawdę,
5 miejsc - 18:00-18:45 - Biofilm bakteryjny,
34 miejsca - 19:00-20:00 - Rak piersi - jak skutecznie z nim walczyć? Osiągnięcia biologii i medycyny,
22 miejsca - 19:00-19:45 - Foki vs człowiek (Phoca vs Homo sapiens). Kto komu szkodzi?,
49 miejsc - 20:00-20:30 - Przeciwciała monoklonalne i ich wykorzystanie w terapii stwardnienia rozsianego,
12 miejsc - 21:00-21:45 - Wystawa roślin tropikalnych ze zbiorów zielnikowych Profesora Stanisława Lisowskiego.
Proszę śledzić program. Sytuacja jest bardzo dynamiczna.
  
2018-12-19
23:31

Gorąca Prośba !!!

 Szanowni Państwo Nauczyciele,
bardzo prosimy o korektę liczby zgłoszonych uczniów. W szczególności o zweryfikowanie czy na równoległe zajęcia nie rezerwujecie Państwo miejsc na tę samą liczbę osób. Przykładowo: zgłoszonych jest 40 uczniów i na te samą godzinę zarezerwowane są zajecia po 40 osób. Na któreś z tych dwóch zajęć osoby zgłoszone nie trafią, a inne dzieci nie będa mogły z tych zajęć skorzystać.
Przygotowujemy się do naszego spotkania bardzo solidnie i jesli nie przybywa nikt na zajęcia a były zarezerwowane jesteśmy zasmuceni i zwiedzeni.
Bardzo prosimy o poważne potraktowanie naszej prośby.
  
2018-12-16
00:03

KOREKTA REZERWACJI

 Bardzo serdecznie prosimy wszystkich Nauczycieli, którzy zarezerwowali miejsca na zajecia w ramach 'Nocy Biologów' o korektę liczby zarezerwowanych miejsc najpóźniej do 18. grudnia 2018 roku
Z góry bardzo serdecznie dziekujemy 🙂
  
2018-12-15
21:16

Rezerwacje

 Szanowni Państwo,
proszę śledzić program NB i pojawiajace się rezerwacje. Wysłałm wstępnie informację do tych Osób, które dokonały rezerwacji z prośbą o potwierdzenie i korektę.
  
2018-12-15
17:54

Rozpoczęcie rejestracji

 Szanowni Państwo,
około godziny 19:00 zostanie włączona możliwość rezerwacji zajęć !!!
  
2018-12-14
12:09

 🐘 Zapraszamy studentów i pracowników uczestniczących w VIII edycji 'Nocy Biologów' do udziału w konkursie na najciekawsze przebranie związane z hasłem tegorocznej imprezy :Biologia dla Zdrowia'. Na czele komisji oceniającej Dziekan Wydziału Biologii!!! Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!!! 👍
🍀 Zapraszamy wszystkich uczestników do konkursu na napisanie tekstu piosenki przyrodniczej. Najlepsze teksty zostaną zaprezentowane podczas koncertu piosenki przyrodniczej 'IDŹ DO LASU. Śpiewamy piosenki przyrodnicze - dla zdrowia'
🙂 Regulaminy konkursów ogłosimy w najbliższy poniedziałek.
  
2018-12-11
18:42

 Szanowni Państwo,
jutro na stronie Nocy Biologów pod adresem link zostanie zamieszczony program ósmej edycji Nocy Biologów, która odbędzie się 11 stycznia 2019 roku na Wydziale Biologii Uniwersytety im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Do soboty (15.12.2019) do godzin popołudniowych będziecie mogli Państwo zapoznać się z “Programem Nocy Biologów”. Następnie zostanie włączona możliwość rezerwowania zajęć. Proszę pamiętać o tym, że aby zarezerwować miejsca na zajęcia trzeba utworzyć konto e-mailowe na stronie NB. Można to zrobić wcześniej. Wszystkie informacje o tym jak można założyć konto znajdują się na stronie NB.
Po dokonaniu rezerwacji przez Państwa przyślemy Wam informację, jakie zajęcia zarezerwowaliście z prośbą o potwierdzenie i ewentualnie o dokonanie korekty na stronie NB.
Serdecznie zapraszamy na kolejną edycję Nocy Biologów 11. stycznia 2019 roku.
Ps.
Będziemy jeszcze program uzupełniać o dodatkowe zajęcia, ale już nieznacznie.
  
2018-12-04
17:20

 Szanowni Państwo,
Ósmą edycję Nocy Biologów patronatem medialnym objęły: TVP3 Poznań i Radio Poznań, natomiast patronatem honorowym: Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Wielkopolski Kurator Oświaty, Prezydent Miasta Poznania oraz Rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.
  
2018-03-16
20:39

Wyniki Konkursu na najlepiej przeprowadzone zajęcia!!

 Podczas tegorocznej Nocy Biologów wyłoniono trzy aktywności, które najbardziej podobały się uczestnikom 'Nocy Biologów'.
Oto trzy medalowe miejsca:
I miejsce - Konkurs pt. 'Wysil swoje neurony' przeprowadzony przez Sekcję Biologii Ewolucyjnej KNP,
II miejsce - Wykład pt. 'Czy chimery istnieją naprawdę' zaprezentowany przez Annę Jędrzejak z Sekcji Medycyny Regeneracyjnej i Badań nad Nowotworami KNP ,
III miejsce - Wykład pt. 'Życie oczami ważek' zaprezentowany przez prof. UAM dr. hab. Rafała Bernarda z Wydziałowej Pracowni Dydaktyki Biologii i Przyrody.
Gratulujemy serdecznie !!!
  
2018-01-11
20:41

WOLNE MIEJSCA NA WARSZTATY !!!

 Jesteśmy dzień przed 'Nocą Biologów' !!!
Kto z Państwa nie ma jeszcze pomysłu na spędzenie piątkowego popołudnia to serdecznie zapraszamy na Wydział Biologii UAM. Są wolne miejsca na warsztaty:
20:15-21:15 - Wysil swoje neurony! (2 miejsca),
18:00-18:45 - Spacer pod gwiazdami z GPS-em (2 miejsca),
20:15-21:00 - Tajemnice wodno-błotnych ptaków (1 miejsce),
19:30-21:00 - Lumos! Rzućmy trochę światła na rośliny w literaturze (4 miejsca)🙂
  
2018-01-07
11:58

Tegoroczny plakat 'Nocy Biologów'

Prezentujemy plakat tegorocznej 'Nocy Biologów'
  
2018-01-07
11:43

WOLNE MIEJSCA !!!!

 Szanowni Państwo,
zwolniły się miejsca na wykład o godz. 16:00-17:00 - 'Życie oczami ważek'. Wykład wygłosi dr hab. prof. UAM Rafał Bernard z Wydziałowej Pracowni Dydaktyki i Ochrony Przyrody. Pan Prof. to wysokiej klasy specjalista zajmujący się biologią, ekologią i zachowaniami ważek. Pięknym językiem i w sposób niesamowicie zajmujący opowiada o powszechnie słabo znanym życiu tych fascynujących owadów. Zapraszamy serdecznie !!!!
  
2018-01-03
19:56

Dodatkowe zajęcia !!!

 Szanowni Państwo,
pojawiły się dodatkowe zajęcia:
20:15-21:00 - Tajemnice wodno-błotnych ptaków;
19:00-19:30 - Przemiany pełne wdzięku - od jaja do dorosłego owada,
19:30-20:00 - Przemiany pełne wdzięku - od jaja do dorosłego owada
Zapraszamy!!!
  
2017-12-22
10:59

 Szanowni Państwo,
bardzo dziękujemy za dokonanie rezerwacji i zapraszamy serdecznie na Wydział Biologii UAM 12. stycznia 2018 roku.
Prosimy równocześnie, aby po dokonaniu korekty zarezerwowanych miejsc odblokować je dla innych.
Jeszcze raz życzymy wspaniałych Świąt i Do Siego Roku !!!
  
2017-12-18
18:08

Informacja o programie:

 Szanowni Państwo!
Rejestracja na zajęcia w ramach poznańskiej 'Nocy Biologów' zostanie uruchomiona w czwartek, 21 grudnia 2017, w godzinach popołudniowych. Prosimy o zapoznanie się z programem (możliwe są jeszcze niewielkie korekty).
Serdecznie zapraszamy!
  
2017-12-15
23:29

 Szanowni Państwo,
wieczorem w niedzielę lub w poniedziałek do południa pojawi się program Nocy Biologów 2018. Będziecie mieli Państwo przynajmniej dwa dni na zapoznanie się z programem. Ogłosimy w poniedziałek kiedy włączymy rejestrację.
  
2017-05-11
18:48

Wyniki Konkursu

 Szanowni Państwo,
przedstawiamy wyniki głosowania uczestników 'Nocy Biologów' na najlepiej przeprowadzone zajęcia w tegorocznej VI edycji. Oto prezentacja najlepszych zajęć w trzech kategoriach:
WYKŁAD
1. Inteligencja roślin
PROWADZĄCY: Prof. Edward Gwóźdź, Wydział Biologii UAM
2. Tajemnice seryjnych morderców
PROWADZĄCY: Agnieszka Mylka, Karolina Kasprzak, Marta Kaczmarek, Magdalena Ślachetka, Sekcja Biologii Sądowej KNP UAM
3. Bioterroryzm
PROWADZĄCY: Katarzyna Bresa, Patrycja Bonin, Weronika Grzesiek, Paulina Nadobna, Lidia Szymkowiak, Sekcja Biologii Sądowej KNP UAM
WYSTAWA/KONKURS/POKAZ
1. Jak uczyć się czerpiąc ze świata roślin i zwierząt. Roślinne show.
PROWADZĄCY: Paweł Baniel, Caroline Żurczak, Sekcja Eksperymentalnej Neurobiologii Roślin KNP UAM
2. Życie w dziupli
PROWADZĄCY: dr hab. Jakub Kosicki, K. Kudelska, mgr Paweł Podkowa, Z. Kosiński, mgr Marta Ostrowska, dr hab. Adrian Surmacki, Zakład Biologii i Ekologii Ptaków dr Szymon Konwerski, Zbiory Przyrodnicze UAM
3. Krzyk na bagnie – rzecz o niezwykłych głosach w świecie zwierząt
PROWADZĄCY: Patryk Kokociński, Karolina Ślęzak, Karolina Kudelska, Emilia Sokołowska, Klaudia Szala, Jan Maciorowski, Katarzyna Malinowska, Roksana Lubkowska, Sekcja Ornitologiczna KNP UAM
LABORATORIA/WARSZTATY
1. Zielona spiżarnia, czyli o dziko rosnących roślinach jadalnych słów kilka
PROWADZĄCY: Magdalena Stefan, Mateusz Stychański, Sandra Żurek, Anna Siecla, Anna Kosacka, Tomasz Urbaniak, Robin Wilgan, Małgorzata Rzepka, Sekcja Geobotaniczna KNP UAM
2. Wyczytane z kości
PROWADZĄCY: Magdalena Zdanowicz, mgr Dawid Trzciński, Sekacja Antropologiczna KNP UAM
3. Nie wszystko złoto, co się świeci!
PROWADZĄCY: Szymańska Maja, Zielińska Julia, Niewiadomska Daria, Lejman Adrian, Popis Małgorzata, Garbarz Karolina, Olbrich Max, Sekcja Biologii Syntetycznej KNP UAM
Przez Dziekana Wydziału Biologii będą nagrodzone I miejsca.
Gratulujemy wszystkim laureatom.
Państwu dziękujemy za ocenę.
Do zobaczenia w styczniu 2018 roku.
  
2017-01-12
22:55

WOLNE MIEJSCA NA WARSZTATY:

 0:00-21:30 - Biologiczny wymiar działań przestrzennych' - 25,
19:15-20:15 - Czego możemy dowiedzieć się z uzębienia ssaków?- warsztaty teriologiczne' - 5 miejsc,
19:00-20:00 - Biologiczny labirynt - 5 miejsc,
18:00-19:00 - Podróż w czasie i przestrzeni w towarzystwie ramienic - 10 miejsc,
17:30-19:00 - Skala' - 11 miejsc,
16:30-18:30 - wstęp do przygody z owadami - warsztaty dla początkujących - 5 miejsc,
16:30-18:30 - Jak szybko musisz biec aby utrzymać się w tym samym miejscu? O ewolucyjnym wyścigu zbrojeń. - 8 miejsc,
16:00-17:00 - Co łączy biologa i artystę?' - 5 miejsc,
21:30-23:00 - DNA od kuchni - 7 miejsc,
21:00-21:45 - Obserwacja zmian tkanki roślinnej - 2 miejsca,
19:30-21:15 - DNA od kuchni - 1 miejsce,
21:00-21:30 - Krzyk na bagnie – rzecz o niezwykłych głosach w świecie zwierząt - 20 miejsc,
20:15-20:45 - Krzyk na bagnie - rzecz o niezwykłych głosach w świecie zwierząt - 20 miejsc,
19:30-20:00 - Krzyk na bagnie - rzecz o niezwykłych głosach w świecie zwierząt - 2 miejsca,
18:45-19:15 - Krzyk na bagnie - rzecz o niezwykłych głosach w świecie zwierząt - 4 miejsca,
17:30-18:30 - Wirusowe Jeden z Dziesięciu' - 3 miejsca
16:00-17:00 - Wirusowe Jeden z Dziesięciu' - 3 miejsca
  
2017-01-11
22:01

'Noc Biologów' 2017

 Szanowni Państwo,
już tylko dwa dni dzielą nas od spotkania na Wydziale Biologii. Przygotowania ida pełna parą. Czekamy na Państwa z niecierpliwością !!!
Tak jak w latch ubiegłych będziecie Państwo mieli okazję ocenić nasz wysiłek, głosujac na najlepiej i najciekawiej przeprowadzone zajęcia. Będziemy Państwa prosić o wypełnienie kuponów i wrzucenie ich do skrzynek wystawionych na terenie Wydziału i przy 'Stanowisku Promocyjnym'. Ocena naszych zajęć motywuje nas do perfekcyjnego przygotowania się na spotkanie z Państwem.
Jeszcze raz serdecznie zapraszamy!!!
  
2017-01-09
15:59

Komunikat

 Szanowni Państwo,
nie będziemy potwierdzać zgłoszeń. Prowadzący zajęcia bedą mieli listy ze zgłoszeniami i według nich bedą Państwa zapraszać. Jeśli ktoś z Państwa nie pamięta jakie zajęcia zarezerwował, prosze napisać. Pomożemy !!!
Jeszcze raz prosimy te osoby, które już teraz wiedzą, że nie dotrą na Wydział o korektę rezerwacji.
Prosimy pamiętać aby być pod salą przynajmniej 10 min przed rozpoczęciem zajęć.
Prosimy pamietać również, że w Poznaniu pomiędzy 15:00 a 16:00 są niezłe korki.
Jeszcze raz serdecznie ZAPRASZAMY !!!
  
2017-01-08
19:30

ZAPRASZAMY !!!

 Pojawiły się:
2 miejsca - 16:00-16:45 - Czy rośliny produkują ciepło?
2 miejsca - 16:00-16:45 - Prywatne życie roślin
2 miejsca - 16:00-16:45 - Radioaktywność od odkrycia do zastosowania.
2 miejsca - 18:00-18:45 - Superbakterie: wielka zmowa mikroorganizmów stawia świat w obliczu globalnej epidemii
2 miejsca - 21:00-21:45 - Bioterroryzm
12 miejsc - 21:00-21:30 - Krzyk na bagnie – rzecz o niezwykłych głosach w świecie zwierząt
7 miejsc - 19:00-19:45 - Pokój Małych Neurobiologów
1 miejsce - 21:00-22:30 - Tajemniczy Świat Pajęczaków
3 miejsca - 21:00-21:45 - Pokój Małych Neurobiologów
ZAPRASZAMY !!!
  
2017-01-07
15:42

UAKTUALNIENIE

 Pojawiły się 3 miejsca na - 20:00-20:45
'Obcy' w naszych wodach, czyli o obcych gatunkach inwazyjnych w ekosystemach wodnych.
1 miejsce - 21:00-21:45
Apteka na łące, czyli zioła i rośliny lecznicze bez tajemnic !
po 7 miejsc - 19:00-19:45 - Pokój Małych Neurobiologów; 21:00-21:45 -Pokój Małych Neurobiologów
  
2017-01-06
14:25

Noc Biologów

 Prosimy szczególnie w ostatnim tygodniu śledzić naszą stronę. Sytuacja jest bardzo dynamiczna. Pojawiają się wolne miejsca w wyniku korekty rezerwacji. Aktualnie mamy: 3 wolne miejsca na warsztaty: Krzyk na bagnie - rzecz o niezwykłych głosach w świecie zwierząt na 18:45-19:15 oraz 10 miejsc na Pokój Małych Neurobiologów na godzinę 21:00-21:45.
Ponadto przypominamy, że podczas 'Nocy Biologów' odbywają się ciekawe warsztaty i wykłady, na które nie trzeba się rejestrować.
Również w dniu imprezy pojawiają się wolne miejsca. Z różnych przyczyn osoby, które zarezerwowały miejsca nie docierają.
Pojedyncze osoby mogą próbować wejść na zajęcia za zgodą prowadzących.
  
2017-01-05
16:28

PATRONATY HONOROWE !!!!

 ' Noc Biologów' patronatem honorowym objęli: Prezydent Miasta Poznania, Rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, Wielkopolski Kurator Oświaty.
  
2017-01-05
16:25

PATRONAT MEDIALNY RADIA MERKURY

Radio Merkury jest naszym Patronem Medialnym !!!!
  
2017-01-05
14:01

PATRONAT MEDIALNY TVP 3

TVP 3 Poznań jest naszym Patronem Medialnym !!!!
  
2017-01-03
23:00

WOLNE MIEJSCA !!!!

 Są jeszcze miejsca na następujace zajęcia:
Tajemniczy Świat Pajęczaków - 21:00-22:30;
Pokój Małych Neurobiologów - 21:00-21:45;
Mikromanipulatorzy - 21:50-23:00;
DNA od kuchni - 21:30-23:00
oraz wykład:
Czy rośliny produkują ciepło? - 16:00-16:45
Zapraszamy do rezerwowania miejsc !!!
  
2017-01-02
16:24

Nowy Wykład !!!

 Proponujemy wykład:
Apteka na łące, czyli zioła i rośliny lecznicze bez tajemnic !
Odbedzie się o godzinie 21:00 na Sali Parter
Zapraszamy !!!
  
2016-12-30
20:57

 Organizatorzy 'Nocy Biologów' życzą Wszystkim Uczestnikom szampańskiej, sylwestrowej zabawy a w Nowym 2017 Roku zrealizowania wszystich zamierzeń i spełnienia najskrytszych marzeń !!!
  
2016-12-29
21:53

CZEKAMY NA PROPOZYCJE

 Szanowni Panstwo,
zwracam się do tych z Państwa, którym nie udało się zarezerwować miejsc na ulubione zajęcia.
Proszę zgłoszać propozycje. Spróbujemy, jeśli będzie taka możliwość i prowadzący wyrażą zgodę, uruchomić dodatkowe zajęcia.
Czekamy na propozycje !!!
  
2016-12-29
21:43

Reezerwacja !

 Szanowni Państwo,
dziękujemy za dokonanie rezerwacji.
Bardzo serdecznie prosimy Państwa o to aby dokonać korekty, jeśli z jakiś przyczyn nie będziecie mogli wziąć udziału w zajęciach lub zmieni się liczba uczestniczących osób.
  
2016-12-28
11:22

Nowe Propozycje

 Szanowni Państwo,
dodaliśmy nowe propozycje. Zachęcamy do ponownego przejrzenia programu.
  
2016-12-20
20:35

Z okazji zbliżajacych się Świat Bożego Narodzenia życzymy ciepłego, rodzinnego nastroju, odpoczynku i spełnienia Gwiazdkowych marzeń.
  
2016-12-20
15:49

Program 'Nocy biologów' 2017

 Szanowni Państwo!

W czwartek 22 grudnia zamieścimy 'Program Nocy Biologów'. Przez Święta proszę zapoznać się z naszymi propozycjami oraz założyć konta na stronie 'Nocy Biologów'. Dnia 29 grudnia o godzinie 20:00 włączymy rejestrację.

Podczas planowania zajęć proszę zwrócić uwagę, aby nie rezerwować zajęć, które odbywają się w tym samym czasie dla tych samych osób. Szczególna prośba dotyczy liczby zarezerwowanych miejsc. Jeśli Państwo po rezerwacji stwierdzicie, że jednak nie skorzystacie z zajęć lub w pomniejszonej liczbie proszę dokonać korekty. Serdecznie zapraszamy również te osoby, które nie chcą rezerwować miejsc. Jest wiele propozycji, na które nie jest ona konieczna a na zajęciach, na których wymagana jest rezerwacja dość często okazuje się, że ktoś nie dojechał. Proszę śledzić program, ponieważ będą pojawiać się nowe propozycje!!!

Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia naszego Wydziału 13 stycznia 2017 roku.
  
2016-12-04
20:14

 Szanowni Państwo, tegoroczna VI edycja 'Nocy Biologów' pod hasłem 'Mikro i Makroświat Biologa' odbędzie się 13 stycznia 2017 roku. Ruszyły przygotowania. Wszystkie informacje znajdziecie Państwo na naszej stronie w zakładce 'z ostatniej chwili' i na Facebooku. Zapraszamy serdecznie do złożenia wizyty na naszym Wydziale w nadchodzącym ROKU!!!

  
2016-03-09
19:58

Wyniki konkursu na najlepiej przeprowadzone zającia podczas V edycji 'Nocy Biologów'

 Rada Samorządu Studentów Wydziału Biologii przygotowała pierwszą edycję oceny jakości zajęć dydaktycznych, które zostały przeprowadzone podczas 5 edycji „Nocy Biologów” na Wydziale Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
W ocenie dobrowolnie wzięli udział uczestnicy zajęć. Ocenionych zostało 60 zajęć przygotowanych przez pracowników, studentów i doktorantów Wydziału.
W poszczególnych kategoriach wygrały następujące zajęcia:
• W kategorii „Najlepszy warsztat/labolatorium/wycieczka” – „Klimatyczna randka wśród roślin” (Paweł Baniel, Caroline Żurczak, Marcin Dombkowski, Sekcja Eksperymentalnej Neurobiologii Roślin),
• W kategorii „Najlepszy wykład” – „Na zimno o Seryjnych Mordercach” (Agnieszka Mylka, Karolina Kasprzak, Marta Kaczmarek, Maja Machalska, Sekcja Biologii Sądowej KNP),
• W kategorii „Najlepsza wystawa/quiz/konkurs” – „Strach ma wielkie oczy - czyli gady, płazy i inne zwierzaki” (Maria Machura, Marta Piasecka, Łukasz Gwóźdź, Marianna Pejka, Sebastian Chmielewski, Alicja Szadowiak, Maryia Tsiareskyna, Katarzyna Malinowska, Lidia Karmińska, Estera Pluta, Joanna Walczak, Sekcja Herpetologiczna KNP).
Gratulujemy serdecznie !!!!
Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy znaleźli czas, aby podzielić się z uczestnikami 'Nocy Biologów' swoja wiedzą.
  
2016-01-21
12:20

ZAPRASZAMY DO NASZEJ GALERII ZDJĘĆ !!!

 Szanowni państwo na naszej stronie już można obejrzeć zdjęcia z tegorocznej V edycji 'Nocy Biologów Klimatycznie'
  
2016-01-17
09:59

Wyniki konkursu na najlepszy plakat !!!

 Na konkurs plastyczny na plakat związany z tematyką 'Nocy Biologów Klimatycznie' nadesłano 26 prac z 8 szkół. Prace zostały zaprezentowane publicznie w czasie NB. Komisja pod przewodnictwem dr hab. Magdaleny Krzesłowskiej wyłoniła zwycięzców wśród 2 kategorii.

SZKOŁY PODSTAWOWE:

NAGRODY INDYWIDUALNE:

1 miejsce Michał Wojtaszyk (SP Kórnik),
2 miejsce Zofia Dobska (SP Skórzewo),
3 miejsce Jakub Czerwiński (SP Skórzewo),
wyróżnienie Paulina Bukczyńska (SP Kónik),
wyróżnienie Karolina Kaczmarek (SP Skórzewo).

W KLASYFIKACJI SZKÓŁ:

1 miejsce Szkoła Podstawowa nr 2, ul. Armii Krajowej 11, Kórnik,
2 miejsce Szkoła Podstawowa im F Chopina, ul. Poznańska 70, Skórzewo.


SZKOŁY PONADPODSTAWOWE:

NAGRODY INDYWIDUALNE:

1 miejsce Zofia Grześkowiak (1 LO Gniezno),
2 miejsce Anita Pieczyńska (1 LO, Gniezno),
3 miejsce Matylda Lis (ZS Wichrowe Wzgórza Poznań).

W KLASYFIKACJI SZKÓŁ

1 miejsce I LO im B Chrobrego, ul. Kostrzewskiego 3, Gniezno,
2 miejsce ZS Gimnazjalno-Licealnych nr 37, ul. Wichrowe Wzgórze 111, Poznań.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu. Serdecznie gratulujemy NAGRODZONYM !!!
Dziękujemy tym szkołom, których przedstawiciele przybyli na oficjalne ogłoszenie wyników. Pozostałych nagrodzonych prosimy o kontakt z koordynatorem NB na Wydziale Biologii UAM (kontakt podany na stronie link.
  
2016-01-16
10:50

DZIĘKUJEMY !!!!

 Dziękujemy serdecznie Państwu za udział w 'Nocy Biologów Klimatycznie'. Mamy nadzieję, że czas spędzony na Wydziale Biologii UAM był twórczy, owocny i wynieśliście Państwo trochę wiedzy i ciepłej atmosfery. Do zobaczenia za rok !!!
  
2016-01-14
23:12

PROPOZYCJE NA PIĄTKOWE POPOŁUDNIE !!!

 Dla tych z Państwa, którzy jeszcze nie wiedzą jak spędzić piątkowe popołudnie i wieczór przedstawiamy propozycje zajęć, na które są jeszcze wolne miejsca:
16:00-16:45 - Biologiczna Familiada
19:00-19:45 - Biologiczna Familiada
16:00-17:00 - Wirusowe Jeden z Dziesięciu
15:00-16:00 - Klimatyczna randka wśród roślin
19:30-20:30 - Klimatyczna randka wśród roślin
16:00-17:30 - Klimatyczne rozważania twórcze
17:45-18:45 - Czytanie przyrody - sztuka dostrzegania i interpretacji
18:00-19:30 - Potencjalność klimatyczna
18:00-19:00 - Antropometria
18:15-19:15 - WYKOPALISKA TERIOLOGICZNE. Czego możemy dowiedzieć się z uzębienia ssaków?
16:00-16:30 - Ptaki środowiska wodno - błotnego.
17:00-17:30 - Ptaki środowiska wodno - błotnego.
18:00-18:30 - Ptaki środowiska wodno - błotnego.
  
2016-01-13
22:39

WOLNE MIEJSCA !!!

 Cały czas pojawiają się wolne miejsca na zajęcia, które wcześniej były całkowicie zarezerwowane. Dynamika tych zmian jest tak duża, że nie sposób nadążyć, aby je Państwu przedstawić. Próbujemy to robić na facebook'u i tam Państwa odsyłam.
  
2016-01-13
17:18

Konkurs na najlepiej przeprowadzone zajęcia w ramach „Nocy Biologów Klimatycznie”

 W tegorocznej jubileuszowej edycji „Nocy Biologów” ogłaszamy konkurs na najlepiej, najciekawiej przeprowadzone warsztaty, laboratoria, wystawy, pokazy i quizy. W zakładce 'Do pobrania' znajduje się regulamin konkursu'. Zachęcamy studentów i nauczycieli akademicki do zapoznania się z regulaminem. Wszystkich Państwa, którzy w piątek 15.01.2016 r. odwiedzą nasz Wydział prosimy o głosowanie na specjalnie przygotowanych kartach, które będą dostępne w punkcie Promocji Wydziału Biologii oraz będą roznoszone przez wolontariuszy.
  
2016-01-13
16:59

CENTRUM EDUKACJI DZIECIĘCEJ

Naszą tegoroczną imprezę 'Noc Biologów Klimatycznie' wspiera Centrum Edukacji Przyrodniczej
Pliki do pobrania w zakładce 'Do pobrania'.
  
2016-01-12
23:11

Uaktualnione wolne miejsca na zajęcie rezerwowane.

 Polecamy serdecznie:
Biologiczna Familiada - 16:00-16:45
Czytanie przyrody - sztuka dostrzegania i interpretacji - 17:45 - 18:45,
Ptaki środowiska wodno - błotnego. - 17:00-17:30; 18:00-18:30,
O roślinach energetycznie - 16:00-16:30,
Różnorodność życia w rejonach polarnych - 16:00-16:30,
Niech pożywienie będzie Twoim lekarstwem a lekarstwo pożywieniem - 16:00-16:30; 20:45-21:15,
Reguły rządzące wielkością ciała, tropikalne maleństwa i polarni giganci - 17:00-17:30,
Zapewnij dobry klimat Twoim bakteriom! - 18:00-18:30; 19:00-19:30,
Tylko się nie dać! Rośliny walczące ze stresem - 18:00-18:30,
  
2016-01-11
23:59

KOLEJNE ZMIANY W REZERWACJACH !!!!

 Czy jesteś mądrzejszy od szympansa? - 17:00-18:00 - 10 miejsc
Czy jesteś mądrzejszy od szympansa? - 19:00-20:00 - 9 miejsc
Czytanie przyrody - sztuka dostrzegania i interpretacji - 17:45 - 18:45 - 17 miejsc
Ptaki środowiska wodno - błotnego. - 17:00-17:30 - 3 miejsca
Ptaki środowiska wodno - błotnego. - 18:00-18:30 - 18 miejsc
O roślinach energetycznie - 16:00-16:30 - 22 miejsca
Różnorodność życia w rejonach polarnych - 16:00-16:30 - 5 miejsc
Niech pożywienie będzie Twoim lekarstwem a lekarstwo pożywieniem - 16:00-16:30 - 8 miejsc
Niech pożywienie będzie Twoim lekarstwem a lekarstwo pożywieniem - 20:45-21:15 - 60 miejsc
Gniew, agresja, przemoc - czy kierują nami geny czy środowisko - 17:00-17:30 - 2 miejsca
Zapewnij dobry klimat Twoim bakteriom! - 18:00-18:30 - 13 miejsc
Zapewnij dobry klimat Twoim bakteriom! - 19:00-19:30 - 18 miejsc


  
2016-01-10
21:04

WOLNE MIEJSCA !!!!

 Zwolniły się miejsca:
- 1 na laboratorium: BIAŁKA FLUORESCENCYJNE świecą przykładem na godz. 16:30-17:30,
- 4 na warsztaty: Pogromcy botanicznych mitów na godz. 16:45-18:15,
- 2 na warsztaty: CSI I - Kryminalne zagadki Wydziału Biologii- Zbieranie śladów na godz. 17:30-19:00,
- 4 na wykład: Z pogranicza jawy i snu. na godz. 16:00-16:30,
- 14 na wykład: Genetyka w grochu odkryta na godz. 16:00-16:30,
- 2 na wykład: Ewolucja człowieka, czyli kilka słów o przodkach Homo Sapiens na godz. 17:00-17:30
- 1 na wykład: Ewolucja człowieka, czyli kilka słów o przodkach Homo Sapiens na godz. 18:00-18:30,
- 17 na wykład: Peruwiańskie opowieści na godz. 20:00-20:30
ZAPRASZAMY !!!
  
2016-01-09
16:31

Zajęcia bez rezerwacji miejsc!!!

 Proponujemy następujące zajęcia i wykłady bez rezerwacji:
1. Kawiarenka Gier
2. Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał - sprawdź swoją wiedzę z biologii
3. Dlaczego w zimnej Arktyce łatwiej sie najeść? Zmiany klimatu a wielkość zwierząt
4. Sala ssaków
5. Zanim wyrzucisz plastikowa butelkę
6. Okiełznana forma klimatyczna
7. Wystawa Diany Lelonek 'Zoe-terapia'
8. Życie w arktycznych głębinach
9. Strach ma wielkie oczy - czyli gady, płazy i inne zwierzaki
10. W świecie sześciu stóp
11. Jak rośliny zdobywają pustynie?
12. Słów kilka o roślinach mięsożernych
13. Niezwykły klimat wędrówki przez fynbos (RPA)
14. Atrakcje przyrodnicze Arizony i sąsiednich stanów USA
15. Flow - Światowy Dzień Wody
Oferta jest bogata.
ZAPRASZAMY!!!
  
2016-01-08
16:31

DLA MIŁOŚNIKÓW GIER TERENOWYCH !!!

 Dla tych z Państwa, którzy lubią świeże powietrze i lekki mrozik zwolniły się miejsca na wycieczkę:
KLIMATYCZNY SPACER POD GWIAZDAMI Z GPSEM
Prowadzą: Magdalena Wojnarowska, Weronika Hirszman, Aneta Drąg, Sekcja BioGIS KNP
Uczestnicy podzieleni na grupy będą rywalizować między sobą i korzystając z odbiornika GPS będą poszukiwać zagadek biologicznych.
Dwie tury o 17:00-18:00 i 18:00-19:00
  
2016-01-08
16:31

KOLEJNE WOLNE MIEJSCA !!!!

 18 miejsc czeka w 'Pokoju Małych Neurobiologów'
Będzie można sprawdzić się w quizach neurobiologicznych, poznać i zgłębić tajniki iluzji, dowiedzieć się czegoś o rozwoju dziecka zanim jeszcze pojawi się na świecie, a także zabrać ze sobą do domu własnoręcznie zrobiony miniaturowy model mózgu. Zapraszamy!
5 osób może spędzić świetnie czas na 'Klimatycznej randce wśród roślin'
Zapraszamy osoby/pary, które nieco bardziej interesują się nocnymi zabawami. W blasku świec poznacie moc roślinnych afrodyzjaków oraz jak samce i samice działają na siebie w świecie roślin.
  
2016-01-07
23:27

Wolne miejsca!!!!

 Zwolniły się miejsca na zajęcia: Klimatyczna randka wśród roślin (15 wolnych miejsc) na godzinę 16:30-17:30
Warsztaty: 9 miejsc: WYKOPALISKA TERIOLOGICZNE. Czego możemy dowiedzieć się z uzębienia ssaków? (godz. 19:30-20:30); 3 miejsca na Antropometrię (godz. 20:00-21:00);
Wolne miejsca na wykłady: 10 miejsc: Wilk jest dziki lecz nie zły, choć ma bardzo wielkie kły (17:00-17:30); 36 miejsc na Peruwiańskie opowieści (20:00-20:30);
ZAPRASZAMY!!!
  
2016-01-06
20:07

NOC BIOLOGÓW W OGRODZIE BOTANICZNYM UAM !!!!

 Są jeszcze wolne miejsca na zajęcia w ramach 'Nocy Biologów' przygotowane przez pracowników Ogrodu Botanicznego UAM:
1. Zawsze zielone szyszkami zdobione (godz. 12:00-13:30)
Prowadzi: Mateusz Sowelo
Zimową porą to one ożywiają krajobraz. Wśród sosen, jodeł i innych drzew iglastych przemierzymy nie tylko Ogród Botaniczny, ale również odległe kontynenty. Podczas warsztatów przekonamy się, jak rozmaite mogą być …szyszki.
2. Słonecznie sucho i gorąco… (godz. 12:00-12:45)
Prowadzą: mgr inż. Grażyna Naser, mgr inż. Ewa Kazimierczak-Grygiel
Uczestnicy wycieczki zapoznają się z sukulentami znajdującymi się w kolekcjach Ogrodu Botanicznego UAM
3. Ogród moją ZIELONĄ PLANETĄ (godz. 13:00-14:00)
Prowadzi: mgr inż. Beata Grabowska
Wycieczka po Ogrodzie Botanicznym UAM to okazja do poznania wielu metod umożliwiających uprawę roślin pochodzących z różnych stref klimatycznych świata. Wieloletnie uśrednione pomiary najniższych temperatur w różnych obszarach Ziemi pozwoliły na wyznaczenie stref mrozoodporności dla roślin.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!
  
2016-01-06
10:36

Noc Biologów 2016

 Szanowni Państwo, dziękujemy pięknie za przyjęcie zaproszenia na organizowaną po raz kolejny przez Wydział Biologii UAM imprezę edukacyjną „Noc Biologów”. Tych z Państwa, którzy są odpowiedzialni za rezerwację bardzo prosimy o korygowanie danych odnośnie liczby miejsc zarezerwowanych. Szczególnie ważne to będzie w ostatnim tygodniu przed imprezą. W dniu imprezy 15.01.2016r. jeśli liczba osób na zajęcia z rezerwacją ulegnie zmianie prosimy, aby na stanowisku promocyjnym, które będzie znajdowało się w holu przy wejściu do Collegium Biologicum zgłosić zmianę liczby osób uczestniczących w zarezerwowanych zajęciach.
Zapraszamy serdecznie również tych z Państwa, którzy nie zarezerwowali miejsc na konkretne zajęcia. Przygotowaliśmy ciekawe wykłady, wystawy, pokazy, warsztaty, na które nie trzeba rezerwować miejsc wcześniej. Po przybyciu na Wydział Biologii prosimy przy stoisku promocyjnym zapytać, czy zwolniły się miejsca na zajęcia objęte rezerwacją.

  
2016-01-05
17:43

I kolejne zajęcia: Czy jesteś mądrzejszy od szympansa?

 Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak inteligentne są szympansy? Myślisz, że jesteś od nich mądrzejszy? Przyjdź do nas! Nie tylko dowiesz się wielu rzeczy na temat tych niezwykle ciekawych małp, ale również będziesz mógł nauczyć się z nimi porozumiewać. Odkryjesz czy mógłbyś pokonać je w teście na inteligencję!
Zajęcia dla osób w wieku 6-12 lat.
Zapraszamy na godzinę 20:00 do sali A1
  
2016-01-05
17:33

Zajęcia z Antropometrii!!!

 Proponujemy dodatkowe zajęcia z Antropometrii.
W trakcie warsztatów uczestnicy nie tylko dowiedzą się do czego służą pomiary antropometryczne, ale również będą mogli sami je wykonać przy pomocy profesjonalnych przyrządów.
Warsztaty przygotowane dla uczestników od 12 roku życia.
ZAPRASZAMY!!!
  
2016-01-05
15:39

Zapraszamy na WYSTAWĘ: Ptaki środowiska wodno - błotnego.

 Jest to wystawa przepiękntch fotografii Mikołaja Arndta, ucznia XVII Liceum Ogólnokształcącego (rocznik 2013-2016) przy ZSO nr 4 w Poznaniu z oddziałami objętymi patronatem Wydziału Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.
Mikołaj jest członkiem Związku Polskich Fotografów Przyrody, laureatem VII Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Przyrodniczej „Sztuka Natury” 2014 organizowanego przez Muzeum Przyrodnicze Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska UMK w Toruniu, nagrodzonego za zdjęcie „Siewki o świcie”, zdobywcą drugiej nagrody i wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Fotografii Przyrodniczej FOTO-EKO 2015 oraz pierwszego i trzeciego miejsca w kategorii „Ptaki” w konkursie Fotograf roku 2015 ZPFP.
Zapraszamy na ekspozycję 20 zdjęć ptaków związanych ze środowiskiem stawów hodowlanych w tym 10 zdjęć atlasowych przedstawiających cechy gatunku oraz 10 artystycznych. Autor zdjęć opowie Państwu o swojej pasji.
  
2016-01-05
15:34

DODATKOWE ZAJĘCIA

 Szanowni Państwo,
dodaliśmy zajęcia:
- WYKOPALISKA TERIOLOGICZNE. Czego możemy dowiedzieć się z uzębienia ssaków? - 19:30-20:30
- 30-tu wspaniałych - 15:00-16:00
- Wyjście z cienia. Zaskakujący świat roztoczy - 16:00-16:45
- Darwin pyta - quiz ewolucyjny - 18:00-19:30
  
2015-12-28
18:35

Sponsor !!!

 Sponsorem 'Nocy Biologów' na Wydziale Biologii UAM jest KNOW - Krajowy Naukowy Ośrodek Wiodący; Poznańskie Konsorcjum RNA
  
2015-12-28
18:32

Patronat medialny !!!

 TVP 3 Poznań i Radio Merkury będą naszymi Patronami Medialnymi !!!!
  
2015-12-28
18:31

Patronaty honorowe!!!

 ' Noc Biologów' patronatem honorowym objęli: Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Prezydent Miasta Poznania, Rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, Wielkopolski Kurator Oświaty.
  
2015-12-28
10:44

Kolejne dodane zajęcia !!!!

 Szanowni Państwo,
CSI I - Kryminalne zagadki Wydziału Biologii- Zbieranie śladów - godz. 21:00 - 22:30
ZAPRASZAMY!!!
  
2015-12-26
17:20

Ruszyła rezerwacja zajęć w Ogrodzie Botanicznym UAM!!!

 Wbrew pozorom nawet zimową porą w Ogrodzie Botanicznym UAM odkryć można ślady życia. Noc Biologów 2016 będzie doskonałą okazją, żeby się o tym przekonać. Przygotowaliśmy dla Państwa szereg atrakcji. Przed nami spotkanie z roślinami mięsożernymi, warsztaty rozpoznawania szyszek wielu gatunków drzew, a także podróż do świata roślin różnych stref klimatycznych. Tym natomiast, którym doskwiera zimowa aura, proponujemy wyprawę na pustynię.

Zapraszamy do rezerwacji miejsc i spędzenia tego dnia w Ogrodzie Botanicznym. Czekamy na Państwa 15 stycznia (piątek) w godzinach 10:00 – 14:00. Wejście bramą służbową od ul. Dąbrowskiego (pomiędzy Technikum Energetycznym a Centrum Ogrodniczym Botanik).
Program pod 'kotem' Ogrodu Botanicznego UAM
  
2015-12-25
20:40

Dodatkowe zajęcia!!!

 Dodaliśmy: quiz - 'Darwin pyta - quiz ewolucyjny' oraz warsztat - 'Genetyczna prognoza pogody, czyli dziedziczenie cech w kilku aktach'
  
2015-12-21
23:39

Program 'Nocy Biologów Klimatycznie' już na stronie!!!

 Szanowni Państwo,
zamieściliśmy program na stronie 'Nocy Biologów'. Jeszcze nie można dokonywać rezerwacji. Aż do środy możecie Państwo spokojnie przeglądać nasze propozycje. W środę o 18:00 włączymy możliwość rezerwacji. Podczas planowania zajęć proszę zwrócić uwagę, aby nie rezerwować zajęć, które odbywają się w tym samym czasie dla tych samych osób. Szczególna prośba dotyczy liczby zarezerwowanych miejsc. Jeśli Państwo po rezerwacji stwierdzicie, że jednak nie skorzystacie z zajęć lub w pomniejszonej liczbie proszę dokonać korekty.
Serdecznie zapraszamy również osoby, które nie chcą rezerwować miejsc. Jest wiele propozycji, na które nie jest ona konieczna a na zajęciach, na których wymagana jest rezerwacja dość często okazuje się, że ktoś nie dojechał.
Proszę śledzić program, ponieważ będą pojawiać się nowe propozycje!!!
  
2015-12-19
21:23

Można już założyć konto na stronie 'Nocy Biologów'!!!

 Szanowni Państwo,
kto nie ma jeszcze założonego konta na naszej stronie może teraz tego dokonać. W zakładce 'Zgłoszenia i rezerwacje' można się zalogować. Będziecie mieli Państwo przygotowane konta, aby zarezerwować miejsca na wybrane zajęcia.
Na naszej stronie w poniedziałek wieczorem pojawi się program. Będziecie Państwo mieli dwa dni, aby zapoznać się z programem. Ogłosimy godzinę otwarcia rejestracji. Jeśli założycie konto dostaniecie na nie informację o początku rejestracji.
  
2015-12-11
15:49

Noc Biologów w Ogrodzie Botanicznym!!!

 Noc Biologów po rocznej przerwie wraca do Ogrodu Botanicznego. Od 10.00 do 14.00 Pracownicy Ogrodu zapraszają Pąństwa na ciekawe zajęcia. Program już jest gotowy. Lada moment pojawi się na stronie 'Nocy Biologów' pod kotem 'Ogrodu Botanicznego'. Zapraszamy!!!
  
2015-12-01
12:29

Konkurs dla uczestników 'Nocy Biologów'!!!

 Zapraszamy szkoły do udziału w konkursie na plakat 'Noc Biologów Klimatycznie'. Szczegółowe informacje zawarte są w dołączonych plikach w zakładce 'Do pobrania'.
  
2015-11-17
13:04

PRZYGOTOWANIA DO NOCY BIOLOGÓW 2016

 Szanowni Państwo,
tegoroczna edycja 'Nocy Biologów' odbędzie się 15 stycznia 2016 roku.
Ruszyły przygotowania.
Wszystkie aktualne informacje znajdziecie Państwo na naszej stronie w zakładce 'z ostatniej chwili' i na Facebooku.
Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia naszego Wydziału w nadchodzącym ROKU!!!
  
2015-02-09
11:03

Wyniki Konkursu na najciekawsze zajecia!!!

 Studenci już po raz drugi byli oceniani przez uczestników „Nocy Biologów”. Oddano głosy na 49 różnych propozycji. Najwięcej głosów (ex aequo) uzyskały:
- pokaz pt. „ Jedna roślina – trzy historie” prowadzony przez studentów Sekcji Kultur In Vitro: Karolinę Andrzejewską, Natalię Stec, Sekcji Geobotanicznej: Kingę Jagielską, Macieja Jędrzejczaka, Grzegorza Mielocha, Natalię Olejnik, Artura Skitka, Tomasza Urbaniaka, Piotra Karasia, Sekcji Eksperymentalnej Neurobiologii Roślin KNP UAM : Pawła Baniela, Marka Podsiedlika
- wystawa pt. ” Płazów i gadów kilka przykładów - wystawa terrarystyczna” przeprowadzona przez studentów Sekcji Herpetologicznej KNP UAM: Martę Piasecką, Alicję Szadowiak, Małgorzatę Kruszonę, Janusza Wierzbickiego, Joannę Parzonko, Darię Sołtysiak, Joannę Razik, Michała Woźniaka, Łukasza Gwoździa; Uniwersytetu Przyrodniczego: mgr. Jana Kaczmarka, mgr. Mikołaja Kaczmarskiego
Serdecznie Gratulujemy!!!
  
2015-01-12
14:10

Zdjęcia z 'Nocy Biologów' 2015

 Zamieściliśmy na stronie zdjęcia z tegorocznej edycji. Zapraszamy do oglądania.
  
2015-01-12
14:08

'Noc Biologów' 2015 przeszła już do historii !!!

 Szanowni Państwo,
dziękujemy za tak liczny udział w 'Nocy Biologów'. Było nam bardzo przyjemnie gościć Państwa na Wydziale Biologii UAM. Jesteśmy przekonani, że nasze wspólne zaangażowanie i współpraca przynosi tylko same pozytywne efekty.
Już dzisiaj zapraszamy Państwa na piątą edycję w 2016 roku. Na ten 'mały jubileusz' postaramy się przygotować dla Państwa coś ekstra. Do zobaczenia za rok !!!
  
2015-01-08
21:05

Już jutro 'Noc Biologów'

 Szanowni Państwo,
nie możemy doczekać się spotkania z Państwem. Wszyscy z pasją przygotowujemy dla Was zajęcia. Chcemy podzielić się naszą wiedzą i fascynacjami. Oczekujemy z niecierpliwością. Do zobaczenia na Wydziale Biologii!!!
  
2015-01-07
16:29

Są jeszcze wolne miejsca!!!

 Wirusowe Jeden z Dziesięciu' - możesz w zabawie sprawdzić swoją wiedzę. Czekają ciekawe nagrody - maskotki wirusów!!!
Gdy zawodzi wzrok - w świecie rechotów, ryków i treli - to jest fascynujące, że np. żabę śmieszkę od ropuchy zielonej czy rzekotki drzewnej możesz rozpoznać po śpiewie!!!
Mucha 'na świeczniku' - możesz nauczyć się rozpoznawania cech morfologicznych charakterystycznych dla zmutowanych owadów muszki owocowej!!!
Światło - wyrok czy zbawienie? Drapieżnictwo za dnia i w nocy - przeprowadzimy eksperyment, który odpowie na pytanie jak światło wpływa na zdolności ryb do polowania na Daphnia i czy rozwielitki są bezpieczniejsze nocą czy za dnia.
  
2015-01-06
22:46

Konkurs na najciekawsze i najlepiej przeprowadzone zajęcia.

 Szanowni Państwo,
tak jak w ubiegłym roku, na tegorocznej 'Nocy Biologów ' będziecie mogli ocenić poprzez głosowanie zajęcia, które według Waszej opinii będą najciekawsze, najlepiej przygotowane i przeprowadzone. Karty do głosowania będzie można pobrać na stoisku promocyjnym, które bedzie znajdowało się w holu przy głównym wejściu do Collegium Biologicum.
Zachęcamy serdecznie do głosowania!
  
2015-01-01
12:02

Wolne miejsca!!!

 Można jeszcze zarezerwować miejsca na następujące warsztaty:
1. Wirusowe jeden z dziesięciu,
2. Gdy zawodzi wzrok - w świecie rechotow, rykow i treli,
3. Mucha 'na świeczniku',
4. Zrób to sam - daktyloskopia domowymi metodami,
5. Zielona magia? - rośliny zbrodniarzy i lekarzy,
6. Ile w tobie drzemie pary - jesz warzywa czy suchary,
7. Sekrety nocnych łowców,
8. W blasku magicznego oka,
9. Magiczny świat kultur in vitro,
10. Swiatło - wyrok czy zbawienie,
11. Zabawne aspekty światła,
12. Strach ma wielkie oczy.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY
  
2014-12-15
15:01

Życzenia Świateczne i Noworoczne!

 Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy Państwu dużo szczęścia, pomyślności i pogody ducha oraz szczęśliwego Nowego Roku.
  
2014-12-15
14:59

WYKŁADY - WIEDZA W PIGUŁCE!!!

 Proponujemy w czasie tegorocznej 'Nocy Biologów' szereg ciekawych wykładów. Zapraszamy!!! Są jeszcze wolne miejsca!!!
  
2014-12-15
14:36

Pokój Zabaw Edukacyjnych

 Szanowni Państwo,
znieśliśmy rezerwację na zajęcia w Pokoju Zabaw Edukacyjnych. Zapraszamy wszystkich!!! Ci z Państwa, którzy do tej pory zarezerwowali udział w zajęciach będą mieli pierwszeństwo.
  
2014-12-15
14:29

NOC BIOLOGÓW 2015

 Szanowni Państwo,
dziękujemy pięknie za przyjęcie zaproszenia na organizowaną po raz kolejny przez Wydział Biologii UAM imprezę edukacyjną „Noc Biologów”. Tych z Państwa, którzy są odpowiedzialni za rezerwację bardzo prosimy o korygowanie danych odnośnie liczby miejsc zarezerwowanych. Szczególnie ważne to będzie w okresie bezpośrednio przed imprezą.
W dniu imprezy 09.01.2015r. w holu przy wejściu do Collegium Biologicum przy stanowisku promocyjnym proszę zgłosić swoje przybycie i podać ostateczną liczbę osób uczestniczących w poszczególnych zajęciach.

Zapraszamy serdecznie również tych z Państwa, którzy nie zarezerwowali miejsc na konkretne zajęcia. Przygotowaliśmy ciekawe wystawy, pokazy, warsztaty, na które nie trzeba zgłaszać się wcześniej. Po przybyciu na Wydział Biologii prosimy przy stoisku promocyjnym zapytać, czy zwolniły się miejsca na zajęcia z rezerwacją.

  
2014-12-08
16:45

RUSZAMY!!!

 Szanowni Państwo,
W najbliższą środę tj. 10.12.2014r. od godziny 22:00 będzie można zapoznać się z naszą propozycją programową tegorocznej edycji „Nocy Biologów” a w czwartek od godz. 12:00 będzie otwarta rezerwacja miejsc na interesujące Państwa zajęcia. Bardzo prosimy, aby wziąć pod uwagę fakt, że w tym samym czasie nie można być na równolegle odbywających się zajęciach. Prosimy również o to, aby w przypadku rezygnacji z zajęć wyrejestrować się z nich. Dajemy tym samym szansę innym na skorzystanie z zajęć. Tym bardziej, że zarówno rejestracja jak i możliwość wyrejestrowania istnieje do godz. 14:00 w dniu rozpoczęcia imprezy
  
2014-12-01
11:25

Patronat Medialny

 Szanowni Państwo miło nam poinformować, że TVP Poznań i Radio Merkury Poznań objęły naszą imprezę edukacyjną patronatem medialnym.
  
2014-12-01
11:24

Patronat Honorowy

 Szanowni Państwo, miło nam poinformować, że organizowana przez nas impreza edukacyjna pt. 'Noc Biologów' 2015 została objęta patronatem:
- Marszałka Województwa Wielkopolskiego,
- Prezydenta Miasta Poznania,
- Jego Magnificencji Rektora UAM,
- Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.
  
2014-11-19
16:09

Noc Biologów 2015

 Szanowni Państwo już dziś zapraszamy Państwa na czwartą edycję 'Nocy Biologów'. Jesteśmy w trakcie przygotowywania programu imprezy, który powinien ukazać się na początku grudnia 2014 roku. Prosimy śledzić naszą stronę. O terminie otwarcia rezerwacji zostaniecie Państwo poinformowani wcześniej. Pozdrawiamy serdecznie.
  
2014-01-17
20:12

Rozstrzygniecie konkursu!!!

 Szanowni Państwo,
dziękujemy za udział w głosowaniu na najlepiej przeprowadzone i najciekawsze zajęcia „Nocy Biologów” 2014.
W wyniku głosowania najbardziej interesującymi zajęciami okazały się warsztaty, „ CO W BRZUCHU RYBY PŁYWA?” przeprowadzone przez Sekcję Dydaktyczną KNP UAM w składzie: Woliński Paweł, Mateusz Wojcieszak, Cichocka Marlena, Kledzik Ania, Gryczyńska Agnieszka, Biedalak Malwina.
Opiekunem naukowym Sekcji Dydaktycznej KNP jest dr Eliza Rybska.
Gratulujemy serdecznie!!!
  
2014-01-12
20:18

Trzecia edycja 'Nocy Biologów' już za nami!

 Szanowni Państwo,
dziękujemy pięknie za tak liczny udział w naszej 'Nocy Biologów' 2014. Mamy nadzieję, że spełniliśmy Państwa oczekiwania a pobyt na Wydziale Biologii UAM był owocny i dostarczył nowej wiedzy oraz pozostawił mnóstwo wrażeń. Już dzisiaj zapraszamy Państwa w nasze progi w styczniu 2015 roku.
Prosimy śledzić stronę link. Niedługo zamieścimy fotograficzne wspomnienia z tegorocznej imprezy.
  
2014-01-08
19:49

Konkurs na najlepiej przeprowadzone zajęcia w ramach „Nocy Biologów”

W tegorocznej edycji „Nocy Biologów” ogłaszamy konkurs dla sekcji KNP UAM na najlepiej, najciekawiej przeprowadzone warsztaty, laboratoria, wystawy, pokazy i quizy.
Nagrodą będzie polskie wydanie „Biologii Campbella” podarowane przez Dom Wydawniczy Rebis .
Uczestników zajęć prosimy o głosowanie na specjalnie przygotowanych kartach, które będą dostępne w punkcie Promocji Wydziału Biologii oraz przy salach.
  
2014-01-08
16:59

Noc Biologów juz za 48h

 Szanowni Państwo,

jeszcze raz serdecznie zapraszamy do udziału w imprezie edukacyjnej 'Noc Biologów'. Zapraszamy Państwa już na godzinę 15:00 na Wydział Biologii przy ul. Umultowskiej 89.

Tegoroczną imprezę oficjalnie otworzy Jego Magnificencja Rektor UAM, prof. dr hab. Bronisław Marciniak oraz Koordynator Krajowy 'Nocy Biologów' Dziekan ds. nauki i współpracy z zagranicą prof. dr hab. Przemysław Wojtaszek.
  
2014-01-07
13:39

Kurier Akademicki

 Informujemy, że relację z 'Nocy Biologów' przeprowadzi Kurier Akademicki!!!
  
2014-01-04
19:05

Patronat medialny

 Szanowni Państwo miło nam poinformować, że TVP Poznań objęła naszą imprezę edukacyjną patronatem medialnym.
  
2013-12-26
12:01

Dodatkowe laboratorium

 Dodano do programu laboratorium: Biologia molekularna od kuchni. Zajęcia odbędą się o godz. 20:30. Zapraszamy.
  
2013-12-23
14:02

Patronat Honorowy

 Szanowni Państwo,
miło mi poinformować, że organizowana przez nas impreza edukacyjna pt. 'Noc Biologów' została objęta patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Pana Marka Woźniaka, Prezydenta Miasta Poznania, Pana Ryszarda Grobelnego i Jego Magnificencji Rektora UAM, prof. dr hab. Bronisława Marciniaka.
  
2013-12-20
14:38

PROŚBA!

 Szanowni Państwo,
'Noc Biologów' cieszy się dużym zainteresowaniem. Bardzo prosimy, aby w przypadku rezygnacji z jakichkolwiek zajęć pamiętać o wyrejestrowaniu swojego udziału. Na wolne miejsca czeka bardzo dużo chętnych osób.
Prosimy również tych z Państwa, którzy zaplanowali zajęcia od 15:30, aby wziąć pod uwagę trudności z dojazdem do Wydziału Biologii w godzinach pomiędzy 14:00-16:00.
  
2013-12-19
16:05

RUSZAMY!!!

 Szanowni Państwo,
informujemy, że nasza strona z propozycjami programowymi 'Nocy Biologów 2014' będzie dostępna dzisiaj tj. w czwartek 19.12.2013r. ok. godziny 21:00.
Rejestracja na zajęcia jest możliwa tylko w trybie on-line. Serdecznie zapraszamy.

Odwiedzin: 3761002 | Ostatnia aktualizacja: 2022-04-25, 13:03  Copyright 2011 Wydział Biologii UAM w Poznaniu. Projekt i wykonanie: Rafał Bajaczyk brav

Pełną odpowiedzialność za organizację wydarzeń w ramach Nocy Biologów ponoszą lokalni organizatorzy akcji.