Noc Biologów
NOC BIOLOGÓW
w Piątek, 14 stycznia 2022

Wydział Biologii i Biotechnologii

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski

Ul. Oczapowskiego 1A

10-719 Olsztyn

Program   szukaj    układ godzinowy    układ tabelaryczny

 wykład


CZASNAZWAWIEKSALAMIEJSCREZERWACJA

06:00-23:00

Program online


Link do wydarzenia: KLIKNIJ


Prowadzi: UWM w Olsztynie

Zapraszamy na jedenastą Noc Biologów w Olsztynie i okolicach. Po raz drugi organizujemy tak duże przedsięwzięcie w pełni online, hybrydowo i zdalnie. Ale przecież samo życie biologicznie jest zmienne, tam nie ma nic stałego, np. za sprawą sukcesji ekologicznej i ewolucji. Podobnie w nauce, ciągle nowe odkrycia, niektóre rewolucyjne, wywracające stare teorie i kreujące nowe. Zatem ta inność jest typowa dla nauk biologicznych w szczególności. W pewnym sensie można powiedzieć, że nauki biologiczne w dużym stopniu zajmują się kryzysami i katastrofami.
Tegoroczna edycja Nocy Biologów w Olsztynie jest wyjątkowa. Po raz jedenasty odbędzie się ten piknik naukowy jako forma kształcenia ustawicznego i pozaformalnego, adresowana do szerokiego grona odbiorców nie tylko w naszym regionie. Po drugie odbywa się w nietypowej formie kształcenia zdalnego. A po trzecie potrwa aż do końca maja br.
Hasłem przewodnim tegorocznej Nocy Biologów jest Różnorodność Biologiczna - od genu po ekosystem. Warto także przypomnieć, że pomysł na naukowy festiwal Noc Biologów narodził się w Olsztynie, w czasie spotkania dziekanów wydziałów biologicznych i przyrodniczych.
Dzięki zdalnym webinariom i pokazom wspieramy szkoły w czasie trudnego nauczania zdalnego, przybliżając uczniom trudne zagadnienia biologiczne i przyrodnicze oraz pokazujemy prace naukowców w laboratoriach.
Pierwszą „Noc Biologów” w styczniu 2012 r. organizowało 16 jednostek naukowych, w drugiej uczestniczyło 19 instytucji, a kolejnych brało udział ponad 30 jednostek z całej Polski. (strona główna akcji: link. W tym roku w Olsztynie do organizacji Nocy Biologów włączył się Wydział Rolnictwa i Leśnictwa, Biblioteka Uniwersytecka a także kilka instytucji z regionu (m.in. PAN, trzy parki krajobrazowe). Realizujemy w ten sposób zadanie współpracy z gospodarką i regionem. Noc Biologów 2022 finansowana jest w ramach grantu „Spotkania z nauką” link - projekt dofinansowany z programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego).

Mamy ponad 100 różnych propozycji adresowanych do różnego poziomu zarówno wiedzy biologicznej jak i wieku uczestników. Zachęcamy do uczestnictwa rodzinnego. Są propozycje dla najmłodszych, dla licealistów, dla studentów, dla dorosłych i dla seniorów. Od biologii molekularnej, w tym wykłady nawiązujące do mikroorganizmów. Są tematy mikrobiologiczne, botaniczne, mykologiczne, zoologiczne, ekologiczne, biochemiczne itd. Ale są także zajęcia, przedstawiające szeroki zakres tematyczny badań prowadzonych nie tylko na naszym wydziale. Osoby o wrażliwości artystycznej zapraszamy na kilka wystaw bardzo nietypowych, np. batiku, patchworku, malowanych buteleki. Jest możliwość konsultacji online z kilkoma naukowcami.
O wszystko można porozmawiać na naszych Facebooku: link oraz na stronie projektu: link/

Szczegółowy program: link

Wiele propozycji (filmy, gry, wystawy itd.) dostępna będzie do maja 2022 roku.

szkoła ponadpodstawowa, dorośli

online

Bez ograniczeń

Nie

Odwiedzin: 3793754 | Ostatnia aktualizacja: 2022-04-25, 13:03  Copyright 2011 Wydział Biologii UAM w Poznaniu. Projekt i wykonanie: Rafał Bajaczyk brav

Pełną odpowiedzialność za organizację wydarzeń w ramach Nocy Biologów ponoszą lokalni organizatorzy akcji.